Agroturystyka i strony internetowe

Oferty agroturystyczne, zwane inaczej wczasami pod gruszą, są nadal popularną, ale nie masową formą wypoczynku. Wypoczynek na wsi często może przybrać bardzo atrakcyjną i aktywną formę. Turyści często mogą uczestniczyć wraz z gospodarzami we wspólnych pracach w gospodarstwie, obcować ze zwierzętami i poznać tajniki uprawy roli. Dla wielu taki wypoczynek to coś bardzo pożądanego. Z drugiej strony będąc na wsi możemy się po prostu wyciszyć, obcować z naturą, z dala od zgiełku miasta, hałasu, cywilizacji i zanieczyszczeń, które są produktem wielkomiejskich aglomeracji.

Popularność a internet

Jak jednak znaleźć ofertę typowo agroturystyczną? Naturalnym wydaje się sięgnięcie po komputer, tablet lub smartfon i wyszukiwanie odpowiednich ofert – czy to w górach, na wyżynach, nad wodą, morzem, rzeką, itp. Lubimy mieć wybór i móc wybierać. Szukamy więc przede wszystkim ciekawych miejsc, ale również dobrze opisanych ofert i gospodarstw.

W okolicy, w której mieszkam, w promieniu trzydziestu kilometrów jest mnóstwo mniejszych i większych gospodarstw agroturystycznych i im podobnych (stadniny koni, mariny, spływy kajakowe, itd). Niestety w sieci ze świecą szukać ofert, choćby drobnych wpisów ze zdjęciem, z dokładną lokalizacją, nie mówiąc już o własnych witrynach internetowych. Wielka szkoda. Dobrze przygotowane i opisane oferty, dodane do najpopularniejszych baz turystycznych cieszą się popularnością i uznaniem. Przyciągają klientów.

Gospodarstwa na wsi tracą?

Wniosek jest prosty: jeżeli nie podamy potencjalnym zainteresowanym na tacy naszych walorów i nie przedstawimy choćby prostej oferty – dużo tracimy. Dajmy się znaleźć! Turystyka wiejska zyskuje na popularności, zarazem powstaje co raz więcej ośrodków, gospodarstw i pokoi do wynajęcia. Szkoda zostać w tyle, szczególnie jeśli ma się ciekawą ofertę. W internecie możemy bez ograniczeń opisywać nasze cechy i walory, np. umiejscowienie w interesującej geograficznie lub historycznie krainie, sfotografować stadninę koni, rzekę lub jezioro, własną pasiekę czy choćby warzywa i owoce prosto z pól i sadów lub przedstawić lokalne tradycje.

Agroturystyka w internecie

Na naszej stronie internetowej na pewno powinna pojawić się kilku zdaniowa zachęta, na osobnej podstronie dobrze (czytelnie) opisana oferta, lokalizacja naszego gospodarstwa i galeria ze zdjęciami. Dodatkowo podstawowe informacje kontaktowe, na pewno telefon i e-mail. W dobrym guście jest podanie widełek cenowych. Stworzenie prostej, własnej i standardowo rozreklamowanej strony internetowej to jednorazowy koszt kilkuset złotych. Roczne utrzymanie zaczyna się już od 10 zł . m-c (zależnie od tego, czy wynajmujemy administratora, czy tylko ponosimy koszty domeny i serwera). Jeżeli zainwestujemy parę groszy więcej, będziemy mieli pewność, że strona nie zginie wśród wielu ofert (poprzez pozycjonowanie) oraz, że będzie ciągle aktualizowana. Jeżeli czujesz się przekonany drogi czytelniku, ale nie wiesz od czego zacząć – sprawdź naszą ofertę, z przyjemnością pomożemy.