Oprogramowanie

Pomożemy wybrać i zainstalować niezbędne oprogramowanie zarówno w domu jak i w firmie.
Rozwiejemy wątpliwości czy program, którego używasz jest legalny.

Dlaczego wybór programów jest ważny

Programy antywirusowe, pakiety biurowe, programy pocztowe. To tylko początek długiej listy niezbędnych i używanych na co dzień aplikacji. Wybór wysokiej klasy oprogramowania, niekoniecznie rezygnując przy tym z darmowych alternatyw, jest ważne ze względu na komfort pracy i stabilność systemu operacyjnego. Wiele programów nie jest wolna od błędów czy uporczywych dodatków.

Aplikacje mające zapewnić bezpieczeństwo i chronić przed zagrożeniami (włamania, wirusy, złośliwe oprogramowanie) często nie jest skuteczne lub odpowiednio skonfigurowane. Do codziennej pracy przydają się intuicyjne, ułatwiające i przyspieszające pracę programy. Wykorzystujemy setki aplikacji, testujemy nowe rozwiązania i chętnie dzielimy się z dobytą wiedzą. Pomożemy i dopasujemy narzędzia do Twoich potrzeb.
Programy komputerowe

Licencja darmowe, a licencja komercyjna

Najbardziej popularny na rynku system Windows może pochwalić się niezliczoną liczbą programów do wyboru. Możemy przebierać w milionach różnych aplikacji. Wraz z rozwojem rynku pojawiło się mnóstwo różnego rodzaju licencji pozwalających użytkować dany program. Zainstalować możemy wszystko, nie zawsze jednak jest to legalne. Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że posiada nielegalne oprogramowanie.

Sytuacja jest tym częstsza, jeżeli do komputera ma dostęp wiele osób lub nie odpowiadają one bezpośrednio za to co się na nim znajduje. Audyt oprogramowania w firmie powinien być wykonywany w miarę regularnie, ponieważ za używanie programów niezgodnie z licencją grożą nam sankcje karne i finansowe. Najpopularniejszą licencją umożliwiającą wykorzystywanie programów zarówno w celach prywatnych jak i komercyjnych są  GNU, BSD  (licencje tzw. wolnego oprogramowania) oraz licencja freeware (jeżeli autor/producent nie stosuje wyłączeń dla celów komercyjnych).

Skomplikowane?  Wszystkich licencji wraz z ich modyfikacjami jest blisko trzydzieści. Jeżeli masz wątpliwości skorzystaj z naszej pomocy.