Jak usunąć stronę Qvo6.com z przeglądarki przy pomocy AdwCleaner?

Jeżeli podczas uruchamiania przeglądarki (obojętnie której: Opera, Firefox, Chrome, itd.) ładuje się strona http://www.Qvo6.com – to przyczyną jest ustawienie jej jako domyślnej podczas instalacji jakieś programu. Wiele z popularnych serwisów udostępniających programy posiada swój instalator, którym ściągamy właściwy plik instalacyjny. Podczas pobierania taki program pyta nas o zainstalowanie dodatkowych toolbarów lub pyta, czy ustawić jakąś stronę jako domyślną. Aby temu zapobiec, należy unikać domyślnych instalacji i zważać podczas pobierania programów, w których domyślnie dodatkowe opcje są zaznaczone.

Z pomocą usunięcia niechcianych dodatków przyjdzie nam proste i co ważne darmowe narzędzie: AdwCleaner.

Ten malutki program z powodzeniem usunie z naszego systemu wiele niechcianych programów i ustawień, w tym wspomniane Qvo6. Program jest bardzo skuteczny i na zawsze usuwa natarczywą stronę z ustawień przeglądarki. Qvo6 jest na tyle sprytne, że infekując komputer, dodaje odpowiednie funkcje do skrótów, przy pomocy których uruchamiamy przeglądarki internetowe. Wystarczy zajrzeć we właściwości danego skrótu by się o tym przekonać. Ręczne usunięcie zapisów wywołujących stronę może jednak nie wystarczyć, gdyż funkcje niczym wirus modyfikują system Windows.

Może się zdarzyć, że po usunięciu Qvo6 przy pomocy programu AdwCleaner nadal strona będzie ustawiona jako domyślna (np. w Chrome). Wystarczy zmienić stronę startową we właściwościach danej przeglądarki.

Do rzeczy. Jak usunąć niechciane ustawienia przy pomocy programy AdwCleaner? Program dostępny jest w polskiej wersji językowej i jest bajecznie prosty w obsłudze. Po uruchomieniu należy kliknąć w przycisk „SZUKAJ”, a po zakończeniu skanowania na przycisk „USUŃ”. Program prawdopodobnie poprosi o ponowne uruchomienie systemu. Po tej operacji Qvo6 czy też inne rzeczy zostaną usunięte na zawsze. Ewentualnie być może pozostanie nam modyfikacja strony startowej w opcjach przeglądarki o czym wspominałem wyżej.

Najnowszą, polskojęzyczną wersję programu znajdziemy wpisując jego nazwę w wyszukiwarce Google lub Bing: AdwCleaner.

Pobierz najnowszą wersję ADWClenaer