Jak usunąć przeglądarkę Yahoo lub inną z Mozilla Firefox i przywrócić Google

Domyślna wyszukiwarka dla paska adresu (w Mozilla Firefox) zmieniła się z Google na inną? – oto rozwiązanie problemu.

Wyszukiwanie fraz poprzez wpisanie w pasek adresu korzysta domyślnie z Google, jednak niektóre programy lub wtyczki mogą to zmienić. Dzieje się tak po nieuważnym zaznaczeniu takiej opcji przy instalacji obcego oprogramowania np. IObit Smart Defrag lub Winampa. Aby powrócić do domyślnego ustawienia należy wejść do edytora ustawień Firefoksa poprzez wpisanie about:config w pasek adresu i zatwierdzenie ostrzeżenia, które się wyświetli. Następnie wpisując keyword w pole filtra (u góry) odnajdujemy klucz keyword.URL. Klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i z rozwiniętego menu wybieramy opcję Resetuj.

Nie zawsze jednak przywrócenie domyślnej wartości spowoduje przywrócenie wyszukiwarki GOOGLE – bywa, że operacja nic nie zmienia. W tym wypadku klikając prawym przyciskiem myszy na opcję keyword.URL wybieramy Modyfikuj i w okienku, które się wyświetla wklejamy: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=

Aby móc korzystać z tej funkcjonalności klucz keyword.enabled musi mieć wartość true.

Dla higieny powinniśmy usunąć zainstalowane Dodatki, które modyfikują nam wyszukiwarkę (np. Yahoo Toolbar) – aby je wyłączyć i/lub usunąć musimy wejść w opcje Pluginów: Firefox -> Dodatki -> Rozszerzenia – i usunąć niepożądaną wtyczkę.

Źródło: http://mozillapl.org/wiki/FAQ:_Firefox