Jak uruchomić BIOS w laptopie Lenovo?

Jak uruchomić BIOS w laptopie Lenovo?

Aby uruchomić menu BIOSu należy wcisnąć przycisk NOVO BUTTON, w który wyposażone są laptopy firmy Lenovo. Z filmu dowiesz się gdzie znaleźć ten przycisk.

Przycisk ten znajduje się obok przycisku POWER lub na krawędzi po lewej stronie obudowy i charakteryzuje się małym rozmiarem oraz strzałką. Button występuje zamiennie z OneKey Recovery, służącym do uruchamiania odzyskiwania systemu.

Jak uruchomić (włączyć) menu Biosu, Bootowania lub Przywracania Systemu w laptopach Lenovo z serii G (G50, G500, G550)?

Po wciśnięciu specjalnego przycisku NOVO BUTTON (tzw. ONE KEY) do wyboru mamy 4 opcje:

 • Normal Startup
 • BIOS Setup
 • Boot Menu
 • System Recovery
 • Dzięki temu możemy uruchomić odzyskiwanie systemu, przejść do opcji biosu, uruchomić instalator systemu Windows lub Linux, ewentualnie uruchomić inne narzędzia diagnostyczne by sprawdzić komputer.

  W wypadku przycisku NOVO BUTTON wybieramy opcję BOOT MENU by w kolejnym oknie uruchomić komputer z pożądanego przez nas źródła (HDD, USB, DVD, UEFI, etc.).

  Jak wejść do BIOSU? – opcja alternatywna

  W niektórych wersjach notebooków Lenovo aby wejść do BIOSu należy użyć przycisku F2.

  Opcje bootowania (uruchamiania) w biosie Lenovo

  Aby zmienić kolejność (priorytety) uruchamiania systemu z urządzeń innych niż np. dysk twardy, a więc w sytuacji gdy chcemy uruchomić komputer z płyty CD/DVD prawdopodobnie wystarczy wcisnąć przycisk F2 (Press F2 enter to setup).

  Po wyświetleniu interfejsu BIOSU (Insyde H20 Setup Utility) – przechodzimy do zakładki BOOTUEFI Boot ustawiamy na Enable, następnie z listy poniżej wybieramy odpowiednie urządzenie – w wypadku napędu CD/DVD w laptopie będzie to np. SATA OPTIC CD/DVD. Kolejność urządzeń ustalamy używając klawiszy F5 i F6.

  Menu bootowania po włączeniu komputera

  Zaraz po włączeniu komputera, spróbuj wcisnąć przycisk F12 (Press F12 to enter boot menu)i wybierz z listy interesująca opcję.

  Ważne by wcisnąć przycisk najpóźniej podczas wyświetlania się początkowej planszy z logotypem LENOVO.

  Masz pytania? Dodaj je w komentarzach.

  Zapraszam na nasz kanał w serwisie YouTube z poradami dotyczącymi Windows.

  UWAGA!
  Wszystkie wskazówki i porady stosujesz na własną odpowiedzialność. W razie wątpliwości polecam szerszą konsultację i weryfikację podanych przeze mnie informacji.